II Niedziela Adwentu -4.12.2016

Znalezione obrazy dla zapytania jezus pocieszajacy…Chłopiec pisze wulgarne słowa kredą na jezdni. Dlaczego to robisz? – zapytał  starszy pan, który tamtędy przechodził. Pytanie pozostało bez odpowiedzi. Ile masz lat?- Dziesięć- A co będziesz robił za dziesięć lat? Będę studiował.

Chłopiec był zadbany, dobrze ubrany, widać pochodził z dobrze sytuowanej rodziny.- Podoba Ci się ten świat?- pytał dalej starszy pan.- Nie- A co byś w nim zmienił?- Oczyściłbym go z całego brudu. Starszy pan zdawał się być zaskoczony taką odpowiedzią, zastanowił się krótko i powiedział- A więc dobrze, zacznij od razu. Może wytrzesz te brudne słowa, które napisałeś na jezdni.- Nie mam chusteczki- Spróbuj ręką. Chłopiec nie potrafił zmazać nawet jednej litery, bo asfalt w tym miejscu był chropowaty.- Widzisz, chcesz zmienić świat i uwolnić go od wszelkiego zła i brudu, a nie potrafisz naprawić tego, co ty złego zrobiłeś.

Widzisz jak trudno jest zacząć od samego siebie?…

…Rzeczywiście jest to trudna i żmudna praca siebie samego przemienić, samemu się nawracać. Ale nie jesteśmy sami. Jest z nami Chrystus, który nigdy nie odmawia nam swojej łaski i pomocy. Prośmy Go,  abyśmy dobrze przeżyli czas Adwentu i przygotowali serca na Jego narodzenie i powtórne przyjście…