XXIV Niedziela zwykła – 13.09.2020

Kocham cię... zawsze! - Dobre Radio | Giżycko - nadajemy na dobrych falach…W filmie „Misja” opowiedziana została historia nawrócenia pewnego człowieka. Diego bez litości tropi i wyłapuje w dżungli Indian, a następnie sprzedaje ich handlarzom niewolników. W pojedynku o kobietę zabija swojego brata i to powoduje w jego duszy ogromny wstrząs. Załamuje się i pragnie umrzeć. Przychodzi do niego ksiądz, który zachęca do podjęcia pokuty. Diego początkowo nie wierzy w możliwość Bożego przebaczenia, ale podejmuje w końcu walkę o swoje zbawienie. Ciągnie za sobą na
sznurze ogromny ciężar. Idzie do Indian, aby od nich uzyskać przebaczenie. Oczywiście, oni rozpoznają w nim swego dawnego prześladowcę. Jeden z nich chwyta nóż i biegnie w stronę pokutnika. Wielu jest przeświadczonych, że po to, aby dokonać zemsty. Ale Indianin przecina sznur i spycha ciężar w przepaść. W ten symboliczny sposób pokazuje, że Diego uzyskał przebaczenie nie tylko od Boga, ale i od ludzi..
…Jezus zachęca nas dziś do bezgranicznej miłości, która wyraża się w przebaczeniu. To darowanie win, unicestwia działanie zła w tym świecie, oczyszcza relacje z Bogiem i ludźmi. Taka postawa sprawi, że otworzymy swoje serce na Bożą łaskę , a co za tym idzie na zbawienie..