XXVI Niedziela zwykła- 1.10.2023

Może być zdjęciem przedstawiającym tekst „POMYŚL 0 TYM JEŚLI CHCESZ UNIEŚĆ ÇIĘŻAR ŻYCIA, SZUKAJ OPARCIA W BOGU.”…Podobno św. Arseniuszowi żyjącemu jako pustelnik w puszczy, ukazał się pewnego dnia anioł i rzekł: -Chodź, pokaże ci robotę ludzi.Poprowadził go w zarośla, zza których mógł on obserwować pracującego w lesie mężczyznę. Człowiek ten rąbał drzewo i kładł na rozłożone sznury, aby je potem nieść. Gdy nakładł trochę gałęzi, próbował, czy je podniesie. A gdy podniósł, rąbał jeszcze, dokładał i znowu próbował podnieść. Gdy zaś tyle już nakładł, że nie mógł podnieść, zostawił drzewo i odszedł…
…Legenda ta pokazuje mechanizm działania grzechów na życie człowieka. Ludzie grzeszą, popełniają kolejne złe czyny i zamiast czym prędzej się z nich otrząsnąć, dokładają do tych starych coraz to nowe. Aż wreszcie nagromadziwszy ich ponad miarę, nie myślą już o podźwignięciu. Odsuwają myśl o spowiedzi i gubią swe życie.
Dzisiejsza Ewangelia zwraca naszą uwagę na postawę dwóch synów. Obyśmy wzięli przykład z tego drugiego syna, który w  odpowiednim czasie nawrócił….